O Mnie

Doświadczenie zawodowe

O Mnie

O Mnie

Małgorzata Strzyż Beściak

Zamiast mówić o sobie, zdecydowanie bardziej, wolałabym posłuchać Ciebie. Ale rozumiem, że chcesz mnie poznać!

Jestem psychologiem i coachem, z wieloletnim doświadczeniem pracy w biznesie. To unikatowe połączenie pozwala mi na trafne rozumienie perspektywy biznesowej, jak również dylematów zawodowych moich klientów, czy tych na pograniczu życia zawodowego i osobistego.

Aktualnie prowadzę konsultacje psychologiczne, głównie w nurcie skoncentrowanym na rozwiązaniu, sesje coachingowe, jak również warsztaty psychoedukacyjne głównie dla świata biznesu.

Wcześniej pracowałam w dwóch dużych amerykańskich korporacjach, zajmując stanowiska specjalistyczne oraz kierownicze związane z funkcją personalną w organizacjach. Poprzez swoją codzienną pracę wspierałam zespoły menedżerskie, jak również poszczególnych pracowników w podejmowaniu decyzji, radzeniu sobie z sytuacjami trudnymi, czy projektowaniu indywidualnych oraz grupowych programów rozwojowych. Mam również doświadczenia pracy w polskich firmach na stanowiskach specjalistycznych, trenerskich, ale też jako przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą.

Spędziłam setki godzin na salach szkoleniowych, prowadząc warsztaty, szkolenia, grupy fokusowe, spotkania kalibracyjne, czy zajęcia psychoedukacyjne – w języku polskim i angielskim. Prowadziłam też konsultacje psychologiczne, doradztwo zawodowe, wykłady, byłam wolontariuszem w różnych organizacjach pomocy społecznej.

Moi dotychczasowi Klienci to osoby w przedziale wiekowym od lat dwóch wzwyż. Z najmłodszymi pracowałam głównie w obszarze rozwoju twórczego myślenia, kreatywności, poznania wielozmysłowego, wsparcia harmonijnego rozwoju. Mam również doświadczenia w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu i ich rodzinami. 

Natomiast mój główny obszar specjalizacji to osoby dorosłe oraz młodzież.

Kwalifikacje

O Mnie

Wykształcenie

Uprawnienia i członkostwa

Dyplomy

Kursy i szkolenia

Napisz lub zadzwoń, by zrobić pierwszy krok w kierunku życia o jakim od dawna marzysz!

Dlaczego zostałam psychologiem?

Psychologią, jako nauką o człowieku, jego funkcjonowaniu, rozwoju, wpływie psychiki na ciało i ciała na ducha – interesuję się od czasów szkolnych. Jest to dla mnie tak fascynująca dziedzina, że do dziś nie potrafię stwierdzić, który jej obszar jest mi szczególnie bliski. Czerpię więc garściami z psychologii pozytywnej, psychologii poznawczej, systemowej, humanistycznej, doceniam psychoanalizę i behawioryzm, a także zgłębiam dorobek szkół psychoterapeutycznych, starając się być na bieżąco z nowymi nurtami, które aktualnie się tworzą i rozwijają. Taki stan rzeczy powoduje, że moją siłą jest umiejętność pracy różnymi metodami i bogata wiedza w tym zakresie, którą systematycznie poszerzam.

 

Motyw bycia dla innych towarzyszy mi w życiu odkąd sięgam pamięcią – niezależnie od tego czy byłam wolontariuszem w domu pomocy społecznej dla osób niepełnosprawnych, czy kierownikiem działu personalnego w międzynarodowej korporacji – wszędzie tam spotykałam człowieka. Był to człowiek samotny, cierpiący, przygnębiony, zagubiony, pozornie szczęśliwy, młody, w kryzysie wieku średniego, skoncentrowany na karierze zawodowej, poświęcający się rodzinie, żyjący swoimi kompleksami, albo skoncentrowany tylko na sobie. Spotykani przeze mnie ludzi byli Polakami i obcokrajowcami, wierzącymi, ateistami, będący w związkach oraz single, poszukujący ścieżki rozwoju zawodowego, chcący poprawić relacje z innymi, mający myśli samobójcze, czy zastanawiający się nad sensem życia. Co ich łączyło? Potrzeba dzielenia tego trudnego doświadczenia z drugim człowiekiem. Człowiekiem, któremu ufają i z którym czują się bezpiecznie. Jedni potrzebowali relacji terapeutycznej inni mentora, który im wskaże drogę, a jeszcze inni towarzysza, który pójdzie z nimi samodzielnie wyznaczoną ścieżką i dopilnuje, aby z niej nie zboczyli.

 

Stąd też z moimi klientami pracuję w ramach konsultacji psychologicznych lub coachingu – zależnie od potrzeb klienta, wspólnie decydujemy o właściwej ścieżce.

Dlaczego pracuję jako coach?

Po przejściu własnego procesu coachingowego, prowadzonego przez profesjonalnego i certyfikowanego coacha, doświadczyłam tego jak dużo coaching zmienił w moim życiu. Poszerzył moją samoświadomość, pozwolił zrozumieć jak duży wpływ mam na swoje życie, odkryć mocne strony i przede wszystkim przepracować ograniczające przekonania, które nie pozwalały mi żyć tak jakbym chciała.

 

Długo dojrzewałam do momentu, kiedy finalnie doceniłam wartość coachingu. Przez lata byłam coachingowym sceptykiem. Kojarzyłam ten nurt głównie z mowami motywacyjnymi, efektywnymi evantami, stosowaniem technik manipulacyjnych. Dziś wiem, że moje nastawienie w dużej mierze wynikało z niewystarczającego zgłębienia tematu – do czego dziś się przyznaje, potwierdzając prawdę, że na błędach również można się uczyć.

 

Bazując na własnym doświadczeniu tego jak duża jest efektywność i wartość coachingu, zdecydowałam, że chciałabym móc zaoferować ją również moim klientom. W dalszej kolejności podjęłam ścieżkę kształcenia wg standardów ICF (International Coaching Federation) oraz praktykowania tej metody w pracy z klientami.

 

Nie jestem coachem, który krzyczy ze sceny „dasz radę”, jestem natomiast coachem, który w zaciszu gabinetu zainspiruje cię do tego, żebyś powiedział sobie: „dam radę”.

Pracuję z poczuciem sensu i powołania

Praca polegająca na profesjonalnej pomocy innym, udzieleniu wsparcia z wykorzystaniem całej wiedzy i doświadczenia, które zdobyłam i wciąż zdobywam każdego dnia daje mi poczucie spełnienia. To coś co robię z pasją i oddaniem. Coś, co dodaje mi energii i motywuje – ma dla mnie ogromny sens!

 

Pomimo wielu lat doświadczenia zawodowego, każde spotkanie z drugim człowiekiem –budzi we mnie ciekawość, duży szacunek i poczucie stremowania. Człowiek jest tak złożoną i wspaniałą istotą, że w tej profesji nie ma mowy o rutynie, schematach, czy nudzie. Jednak największą radość i satysfakcję daje mi towarzyszenie Klientowi, który pokonuje trudności, buduje swoje zasoby i siłę, a finalnie osiąga swoje cele ustalone w ramach naszej współpracy.

 

Podkreślam, że to Klient osiąga swoje cele, ja jestem tylko towarzyszem, narzędziem i w swojej pracy dążę do tego, żeby kończąc współpracę Klient mógł iść pewnym krokiem w przyszłość bez mojego towarzystwa, wyposażony we własne narzędzia.

Wartości, którymi kieruję się w życiu

To co dla mnie jest ważne zawiera się w głębokim poczuciu szacunku do siebie i innych. Szacunku do tego kim jesteśmy, akceptacji tego jacy jesteśmy i wiary w dobro, które każdy z nas ma w sobie. Nie mniej ważne jest również tworzenie swoją pracą wartości dodanej. Zależy mi na tym, aby to co robię przynosiło zmianę, wywierało wpływ, nie było jedynie działaniem samym w sobie.

Pani Gosia prywatnie

Prywatnie żyję w męskim świecie jako żona i mama trzech synów. Cenię sobie prostotę i niezależność. Kocham książki, w których potrafię się zatracić, naturę i ciszę. Jak mówi mój środkowy syn – jestem trochę zasadnicza. Punktualność, słowność i odpowiedzialność są dla mnie bardzo ważne, tak samo jak to by w życiu unikać utartych schematów 🙂

NIEOBECNOŚĆ

Szanowni Państwo,
ze względu na urlop macierzyński 2022/2023:

 • konsultacje stacjonarne
  będą kontynuowane
  do końca kwietnia 2022
  (aktualnie brak wolnych
  terminów wizyt)
 • konsultacje online
  będą kontynuowane
  do końca czerwca 2022 
  (aktualnie brak wolnych
  terminów wizyt na maj
  i czerwiec)